Wczytuję...

Kosmetyki najwyższej jakości 
Try beauty - You will like it!

Historia Firmy

Pani St. Dabkus, założycielka Alex Cosmetic GmbH, ukończyła studia kosmetyczne w 1942 roku w Wiedniu. Natychmiast rozpoczęła pracę w słynnym Salonie Piękności, odwiedzanym podówczas przez śpiewaków operowych i liczne gwiazdy kina.

Wysokie oceny wystawione przez tak znamienitą klientelę za jej doskonałą pracę zainspirowały ją do założenia własnego salonu piękności. Wspólnie z siostrą, specjalistką farmacji, zaczęły rozwijać produkty kosmetyczne będące w tamtych czasach dosyć ryzykownym przedsięwzięciem.

W tym też okresie St. Dabkus odnalazła stare księgi na temat medycyny holistycznej, datowane na 1901 rok. Dzieła te zawierały godne zaufania formuły stosowane onegdaj w leczeniu chorób skóry. Siostry systematycznie eksperymentowały i udoskonalały odkryte formuły. W efekcie, w 1958 roku, St. Dabkus rozpoczęła pierwsze testy metody Herbal Peel.

Doskonałe wyniki prób zmotywowały ją do rozwoju specjalnej linii produktów chroniących wrażliwą skórę tuż po zabiegach pillingowych. Dzięki tradycyjnym metodom medycyny holistycznej, St. Dabkus odkryła i udoskonaliła produkt znany obecnie jako Herbal BB Cream.

Przez lata produkt ten, systematycznie ulepszany i modyfikowany przez farmakologów oraz lekarzy, stał się bestsellerem w skali światowej. Metoda Herbal Peel firmy Alex Cosmetic, stosowana w niezliczonych przypadkach wobec wielu różnych problemów skórnych, stała się preferowaną metodą osiągania najlepszych rezultatów w zabiegach odmładzania i regeneracji skóry.

Herbal Peel może być stosowany na dowolnej części ciała i jest całkowicie bezpieczny. Używane specyfiki, jeśli przypadkowo wejdą w kontakt z gałką oczną nie powodują pieczenia ani innych dolegliwości i łatwo można je zmyć zwykłą wodą. Ta właściwość sama w sobie ukazuje klientom przewagę Herbal Peeli nad metodami konkurencyjnymi i pozwala im bez obaw zaufać naszym kompetencjom i skorzystać z naszych usług.

  •  Studia Kosmetyczne Wiedeń - Austria1942-1944
  •  Opracowanie pierwszych produktów1945-1958
  • Opracowanie herbal peel mask1958